27 listopada 2021
Jak uzyskać szybkie plony marihuany? Nasiona automaty

Jak uzyskać szybkie plony marihuany? Nasiona automaty

Autokwitnące nasiona marihuany, znane również jako nasiona automatycznie kwitnące lub nasiona automaty, są nasionami, które automatycznie zaczynają kwitnąć w ciągu 2-4 tygodni od wykiełkowania. Niektóre z nich są gotowe do zbiorów w ciągu 10 tygodni – wtedy osiągają dojrzałość. Nasiona te są łatwe w użyciu i mogą dać wysokie plony bez konieczności poświęcania dużej ilości energii na proces uprawy. Nasiona automatycznie kwitnące są często uważane za bardziej pożądane ze względu na łatwość uprawy i wyższą jakość plonów niż zwykłe nasiona marihuany.

Nasiona automaty – jakie dają efekty?

Istnieje bardzo mała różnica między zwykłymi nasionami marihuany, a nasionami automatycznymi. Oba dają takie same efekty; jedyną różnicą jest to, że nasiona automaty mają krótszy okres kwitnienia i są zazwyczaj uprawiane przy sztucznym świetle. Nie ma sposobu, aby stwierdzić, czy są to nasiona marihuany automaty po prostu patrząc na nie od zewnątrz. Najlepszym sposobem jest powąchanie plonów. Zwykła marihuana będzie miała inny zapach, który ujawnia aktywne terpeny; automatyczna również, jednak będzie nieco inny, ale nie gorszy.

Lowryder – pierwsze nasiona marihuany automaty

Pierwszą odmianą automatycznie kwitnącą był Lowryder, który wyrósł z genów Ruderalis. Odmiany Ruderalis nie były atrakcyjne dla hodowców z powodu ich stosunkowo niskiej zawartości psychoaktywnej. Wszystko zmieniło się, gdy nasiona te zostały skrzyżowane z odmianami bogatszymi w THC. Powstała w ten sposób odmiana nazwana Lowryder, która została sprzedana komercyjnie. Stała się jedną z najbardziej popularnych odmian marihuany od momentu wprowadzenia jej na rynek. Jest to bardzo mocna odmiana, która daje duże zbiory medycznych konopi; niektórzy palą ją codziennie, podczas gdy inni palą ją tylko kilka razy w miesiącu.