27 listopada 2021
Zakup lampy pierścieniowej LED

Zakup lampy pierścieniowej LED

W ostatnim czasie lampa pierścieniowa LED cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to urządzenie proste w obsłudze, które zapewnia bardzo dobre oświetlenie.

Światło lampy pierścieniowej


Światło lampy jest równomiernie rozłożone, dzięki czemu obiekty znajdujące się przed lampą są perfekcyjnie widoczne. Diody LED znajdują się w środku okręgu i są otoczone białą nakładką. Lampa pierścieniowa LED może być także przymocowana do smartfona. Jej gabaryty mogą być jednak trochę zbyt duże, dlatego warto wybrać model kompaktowy, który można połączyć z telefonem przy pomocy specjalnego klipsa. Średnica takich lamp pierścieniowych wynosi około 10 cm. Profesjonalne lampy pierścieniowe LED są także stosowane w makrofotografii. Specjalny adapter na obiektywie umożliwia przymocowanie takiej lampy, dzięki czemu obiekt jest równomiernie doświetlony.

Ceny lamp pierścieniowych


Ceny są jednak nieco wyższe niż przy klasycznych lampach pierścieniowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w branży kosmetycznej także są wykorzystywane lampy pierścieniowe. Przydają się one zwłaszcza podczas robienia zdjęć makijażu. Równomiernie rozłożone światło powoduje, że obiekty wyglądają lepiej niż w rzeczywistości. Wybierając lampę należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na moc, jaką dysponuje dane urządzenie. W sprzedaży dostępne są lampy o mocy od 20 W do 70 W. Ważną rolę odgrywa także regulacja mocy oraz temperatury. Dzięki temu łatwiej jest dopasować urządzenie do otoczenia. Na rozproszenie światła ma także wpływ wielkość lampy. Dlatego lepiej wybierać modele o większej średnicy.