27 listopada 2021
Akcesoria z Pusheen the Cat

Akcesoria z Pusheen the Cat

Pusheen gadżety to drobiazgi, których bohaterką jest urocza Pusheen the Cat. Szara, pulchna kotka z charakterystycznymi prążkami na ogonie narysowana grubą kreską, to grafika stworzona przez Claire Belton i Adrew Duff. Kocica zgrabnym kocim ruchem wskoczyła do świata popkultury nie tylko dzięki komiksowi, ale przede wszystkim za sprawą swojej aktywności w mediach społecznościowych i na portalu YouTube.

Pojawiła się w wielu zabawnych filmikach obrazujących sceny z kociego życia, jej wizerunek pojawia się na nakładkach do Messengera, czy w popularnych memach.

Odkąd świat skierował oczy na Pusheen zaczęto masowo produkować pusheen akcesoria, ponieważ każdy chciał mieć uroczego kociaka w swoim domu. Oczywiście nie w dosłownym znaczeniu, ale na koszulkach, kubeczkach, czy etui na telefon.

Dziś pusheen gadżety to niemały biznes. Portale takie jak a-bay, Amazon, czy rodzime Allegro każdego dnia sprzedają tysiące produktów z kategorii pusheen akcesoria. Najbardziej popularna jest maskotka z wizerunkiem Pusheen, która jest wprost stworzona do nieustannego przytulania.

Małe dziewczynki wprost szaleją na punkcie koszulek, piżamek, notesików i długopisów z wizerunkiem Pusheen, a miłośnicy kotów gromadzą takie pusheen gadżety jak kubki do kawy, czy plakaty z grubiutką kotką.

Pusheen akcesoria wyróżniają się na tle innych postaci popkultury swoim humorystycznym wydźwiękiem. Trafią do wielbicieli subtelnego żartu, który nikogo nie krzywdzi, nie jest wulgarny, czy agresywny. Tak jak pusheen – miękki i łagodny, odpowiedni dla dorosłych i dzieci, dla tych co śpią ze swoimi kotami i tych, którzy tylko z daleka je podziwiają.