16 września 2021
Laptopy poleasingowe – wady i zalety

Laptopy poleasingowe – wady i zalety

Przeglądając laptopy outlet i znajdujące się tam oferty, zauważyć można z łatwością, że albo są to komputery zbyt drogie, albo też o niezbyt dobrym stanie technicznym. Z tego też powodu klienci szukając czegoś o wiele pewniejszego, zwracają uwagę na laptopy po leasingowe. Jakie są ich wady oraz zalety?

Laptopy poleasingowe – najważniejsze zalety

Zdecydowanie najważniejszą zaletą takiego poleasingowego laptopa jest to, że jest to urządzenie pewne oraz w bardzo dobrej kondycji. Z racji tego, że pracowało ono w filmie i cały czas było odpowiednio konserwowane, jest to maszyna często posiadająca wręcz fabrycznie nowy stan. Co więcej, do takiego laptopa sprzedawcy bardzo często dołączają dużą ilość akcesoriów, oprogramowania, a nawet gwarancje. Nie można również nie wspomnieć o tym, że leasing na takie urządzenie jest dość krótki i rzadko kiedy przekracza 3 lata. Z tego też powodu ma się tu do czynienia z komputerem dość nowym, a przez to względnie szybkim.

Czy poleasingowe laptopy mają jakieś wady?

Jak jednak można się było domyślić, poleasingowe komputery typu laptop mają również pewien wady, o których koniecznie trzeba wspomnieć. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że są to maszyny mimo wszystko droższe niż zwykłe komputery z drugiej ręki. Co więcej, rzadko kiedy można kupując taki komputer, znaleźć model mocniejszy, przeznaczony typowo do gier. Komputery poleasingowe to z reguły maszyny biurowe, które nie musiały charakteryzować się najlepszymi podzespołami na rynku. Z tego też powodu ilość ich zastosowań jest o wiele mniejsza niż w przypadku zwykłego komputera kupowanego samodzielnie. Taki laptop poleasingowy można kupić na przykład w tym sklepie.