16 września 2021
Akcesoria przydatne w kuchni. Korkociąg do wina i inne…

Akcesoria przydatne w kuchni. Korkociąg do wina i inne…

Przygotowywanie posiłków w kuchni wymaga użycia nie tylko sprzętu AGD, ale także lżejszych gadżetów. Ciężko wyobrazić sobie gotowanie bez niektórych akcesoriów. Wśród nich znalazły się korkociąg do wina i obieraczka do warzyw. Co jeszcze jest niezbędne?

Otwieracz do wina

Korkociągu do wina używamy nie tylko w chwili, gdy chcemy otworzyć butelkę, rozlać alkohol do kieliszków i napić się w gronie znajomych. Wino stanowi bowiem składnik wielu potraw, choćby słynnego risotto. Musimy je zatem otworzyć, dodać wysokoprocentowy napój podczas gotowania posiłku i poczekać aż odparuje. Wino zmienia smak dania i sprawia, że staje się ono bardziej wyraziste. Duży wybór otwieraczy do wina znajdziesz tutaj.

Obieraczka do warzyw i owoców

Mały, poręczny gadżet z dobrze zaostrzonym nożykiem służy do obierania zarówno warzyw, jak i owoców. Dzięki niemu w szybki i sprawny sposób możemy pozbyć się skórki z powierzchni świeżych produktów i zmielić je na przykład w blenderze. Skrobaczka jest często używana przez młode matki, które raczej przywykły do podawania swoim pociechom „gołych” owoców.

Otwieracz do puszek

To urządzenie może być manualne lub elektryczne. Jednym, jak i drugim otworzymy puszkę bez zawleczki. Kukurydzę konserwową, groszek, ciecierzycę, czy ananasy z reguły kupujemy w puszkach. Otwieracz pomoże nam szybko wydobyć zawartość z puszki.

Obieraczki do warzyw i owoców, otwieracze do wina, czy puszek – to jedne z najbardziej pożądanych kuchennych gadżetów, bez których ciężko obyć się w kuchni. Powinny zatem znaleźć swoje stałe miejsce w szufladzie lub na półce.