16 września 2021
Jak wybrać dobry lakier do włosów?

Jak wybrać dobry lakier do włosów?

Niektóre kobiety sięgają po lakier do włosów tylko okazyjnie, na przykład kiedy szykują się na wielkie wyjście i chcą zagwarantować sobie nienaganny wygląd fryzury przez wiele godzin. Inne jednak nie mogą obyć się bez tego preparatu na co dzień, szczególnie gdy pieczołowicie układają swe fryzury czy też ich włosy mają tendencję do utraty objętości. Jak wybrać kosmetyk, który zaspokoi wszelkie potrzeby?

Lakier do włosów dopasowany do potrzeb

Zadaniem takiego preparatu jest przede wszystkim utrwalanie włosów i utrzymywanie kształtu fryzury, ale współczesne lakiery oferują znacznie więcej, nie warto więc poprzestawać tylko na takim działaniu. Za pomocą lakieru można na przykład zapewnić swoim włosom dodatkową ochronę UV. Przyda się to zwłaszcza kobietom, które lubią kąpiele słoneczne, a czują niechęć do osłaniania głowy. Poza tym warto pamiętać, że promieniowanie UV stwarza zagrożenie przez okrągły rok, nawet przy pochmurnej pogodzie.

Świetną opcją będzie też lakier chroniący kolor włosów farbowanych. Częste farbowanie nie tylko jest kłopotliwe, ale też, a raczej przede wszystkim, szkodzi pasmom. Stosowanie wszelkich produktów zatrzymujących kolor pozwala zmniejszyć częstotliwość farbowań, im więcej więc ich się stosuje, tym lepiej, a także tym piękniejszy i żywszy jest kolor.

Na specjalne okazje

Szykując się na wielkie wyjście, na przykład bal karnawałowy czy sylwestrowy, zwykle sięga się po lakier w celu zachowania nienagannej fryzury przez wiele godzin szalonej zabawy, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Ciekawą opcją jest lakier z brokatem, który doda fryzurze blasku oraz wyjątkowości. Taki kosmetyk można stosować na różne sposoby – rozpylić go na całe włosy z większej odległości w celu nadania im migoczącego blasku lub aplikować go precyzyjnie, podkreślając w ten sposób wybrane pasma.