16 września 2021
Szlafrok męski z kapturem – z czego powinien być uszyty?

Szlafrok męski z kapturem – z czego powinien być uszyty?

Szlafrok to bardzo praktyczny element odzieży „po domu”. Zakłada się go po kąpieli, aby zagrzać ciało, tuż po wstaniu z łóżka, gdy zastanawiamy się co na siebie włożyć do pracy lub podczas wolnego dnia, gdy postanawiamy zostać i poleniuchować w domu. Może być noszony przez wszystkich członków rodziny – szlafroki dla mężczyzny, kobiety i dziecka będą różniły się między sobą krojem i materiałem. Z czego powinien być wykonany szlafrok męski?

Do czego ma służyć szlafrok?

Zanim mężczyzna przystąpi do zakupu szlafroka dla siebie, musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką funkcję ma on spełniać. Niektórzy po kąpieli od razu zakładają szlafrok, traktując go jako ręcznik. Inni uważają, że powinien służyć on jako okrycie podczas chłodnych wieczorów. Gdy facet sam to ustali przed sobą, może już śmiało przeglądać półki sklepowe. Najczęściej wybierany jest szlafrok męski z kapturem.

Szlafrok na zimne wieczory – materiał

Nie ma nic przyjemniejszego niż zarzucenie ciepłego szlafroka na plecy i relaks przed telewizorem lub książką z kubkiem gorącej herbaty. Jeśli takie jest przeznaczenie luźnej narzuty wiązanej w pasie, powinna być ona uszyta z tkaniny, do której dodano poliester. Taki materiał dobrze wchłonie pot. Jesienią i zimą zaleca się szlafrok męski z kapturem wykonany z bawełny lub weluru. W ciepłe miesiące doskonale sprawdzi się szlafrok z satyny, czy jedwabiu. Jest dużo cieńszy i zapewnia większą swobodę ruchów.