24 lipca 2021
Botki na szpilce

Botki na szpilce

Letnie stylizacje z udziałem botków na szpilce są już chyba stałym elementem damskiej garderoby. Buty, które jeszcze nie tak dawno kojarzyły się jedynie z zimnymi miesiącami i płaskim, wygodnym obcasem, stały się elementem również ciepłej pory roku i panie bardzo chętnie po nie sięgają.

Jakie kolory?


Lato kojarzy się zazwyczaj z jasnymi, pastelowymi kolorami. Do zwiewnych sukienek takie botki na szpilce pasują najlepiej. Kolory cieliste albo jasne beże wydłużają nogi i pięknie komponują się w każdej stylizacji. Warto jednak zainwestować w jedną parę na przykład klasycznie czarnych botków bez palców. Wykonane z gładkiej skóry albo koronkowe, do wieczorowych, nieco zadziornych stylizacji będą pasowały idealnie.

Gładkie czy ozdobne?


W wakacje możemy pozwolić sobie na nieco więcej ozdobnych gadżetów i chętniej po nie sięgamy. Zwiewne sukienki, kapelusze czy falbany aż proszą, aby dobrać do nich botki z kokardkami, ażurowym, fantazyjnym wzorkiem z siateczki albo wycinanych w skórze zawijasów. Warto jednak mieć choć jedną parę botków na szpilce zupełnie gładkich. Taka klasyczna elegancja może być czasami konieczna do stonowania kolorowego wakacyjnego stroju. Nie musi to być tradycyjna czerń. Warto skierować naszą uwagę na szeroką paletę brązów. One pasują do letnich stylizacji równie doskonale jak i do codziennych ubrań chociażby do pracy. Warto zwrócić uwagę na taką, czasami niezamierzoną uniwersalność.