24 lipca 2021
Czy pojemniki na żywność Pyrex są bezpieczne?

Czy pojemniki na żywność Pyrex są bezpieczne?

Współcześnie bardzo trudno obejść się bez przechowywania, transportowania i odgrzewania pożywienia. Trzeba zjeść lunch w pracy, drugie śniadanie w szkole. Po powrocie do domu też często nie ma czasu na gotowanie. Codzienny tryb życia wymaga korzystania z pudełek na jedzenie. Warto sprawdzić, czy są one bezpieczne.

Co oferuje Pyrex sklep?

W asortymencie znajdują się uniwersalne pojemniki na żywność wykonane wyłącznie ze szkła żaroodpornego najwyższej jakości. Posiadają plastikowe, wolne od BPA, hermetyczne pokrywki. Dobrze sprawdzają się jako lunchboxy. Są dostępne w kilku liniach. Każda z nich jest dedykowana do innego rodzaju zastosowań. Np. Cook&Heat do podgrzania po przechowaniu w lodówce. Wszystkie odznaczają się wielofunkcyjnością. Służą do pieczenia, gotowania i zamrażania. Nadają się do kuchenek mikrofalowych. W oczy rzuca się różnorodność rozmiarów, kolorów i kształtów.

Pyrex – Ocena bezpieczeństwa

Pyrex jest uznaną marką o ponadwiekowej tradycji, która specjalizuje się w wytwarzaniu szklanych naczyń najwyższej jakości. To już samo w sobie wzbudza zaufanie. Szkło żaroodporne jest materiałem neutralnym dla ludzkiego zdrowia. Całkowicie wolne od niebezpiecznych związków, wyklucza przedostawanie się szkodliwych substancji do jedzenia pod wpływem obróbki termicznej.

Producent Pyrex wytwarza więc pojemniki na żywność, które są w 100 procentach bezpieczne. Powstają one we Francji. Spełniają wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Są atestowane i certyfikowane. Dodatkowo posiadają także długą 10-letnią gwarancję.