Decyzja o zaręczynach jest z pewnością bardzo przyjemnym momentem w życiu obydwojga partnerów. Najpierw jednak przed panem stoi trudne zadanie: zakup pierścionka zaręczynowego tak, aby ukochana się o tym nie dowiedziała i – co ważniejsze – aby trafić w jej gust.

Pierścionki zaręczynowe – różne wzory

Dobór biżuterii zaręczynowej powinien być uzależniony od gustu przyszłej małżonki. Jedne panie wolą zdecydowanie bardziej zdobioną biżuterię – i w takiej sytuacji warto zdecydować się na pierścionek na przykład z dużym kamieniem lub kilkoma mniejszymi. Jeśli ukochana kobieta woli jednak nieco skromniejszą biżuterię – można kupić tanio pierścionek zaręczynowy przez internet z niedużym kamykiem.

Warto pamiętać, że tanie pierścionki zaręczynowe wcale nie muszą być niskiej jakości. Decydując się na przykład na nieco mniejszy kamień szlachetny, możemy sporo zaoszczędzić. Również zakupy internetowe potrafią nieść za sobą dużo niższe ceny.

Pierścionki online – warto czy nie warto?

Internetowe zakupy cieszą się rosnącą popularnością. Oferują dużą wygodę, oszczędność czasu oraz dostawę do domu czy punktu odbioru. Również sklepy z biżuterią coraz częściej przenoszą swą działalność do internetu, aby w ten sposób móc oferować klientom produkty wysokiej jakości w nieco niższej cenie.

Dobierając pierścionek online, należy zwrócić baczną uwagę na jego rozmiar. Dobrym pomysłem może być na przykład zmierzenie posiadanego już przez ukochaną pierścionka, który nosi na serdecznym palcu. Pomiar musi być dokładny, a w razie wątpliwości – lepiej wziąć większy rozmiar, który później można zmniejszyć u jubilera.