16 września 2021
Jakie maski do włosów wybierać?

Jakie maski do włosów wybierać?

Maska do włosów jest znacznie częściej wybierana niż popularne odżywki. Jest to spowodowane przede wszystkim ze względu na fakt, że ich działanie jest zdecydowanie mocniejsze i dużo szybciej jesteśmy w stanie zobaczyć efekty, widoczne gołym okiem. To właśnie dzięki temu kosmetykowi, nie jesteśmy zmuszeni tak często włosów podcinać, bo dostatecznie chronimy swoje włosy przed uszkodzeniami. Oczywiście, jeśli dobierzemy odpowiednią maskę do danego rodzaju włosów. Inaczej efekty będą raczej znikome.

Dlaczego maska do włosów jest skuteczna ?

Maska do włosów ma bardzo gęstą konsystencję i ochrania włosów tworząc na nich swego rodzaju powłokę. Jednak musimy pamiętać, że jest to kosmetyk dość ciężki i osoby, które mają włosy ciężkie i podatne na obciążenie. mogą znacznie szybciej zauważyć np. przetłuszczenie ich. Należy w tej sytuacji zwracać uwagę na to, aby maski używać zanim włosy zostaną umyte szamponem. Ten sposób również pozwala zadbać o włosy, jednak nie będziemy musieli obawiać się obciążenia włosów, aż w tak dużym stopniu.

Ile razy w tygodniu używać masek?

Przede wszystkim bardzo dużo zależy od struktury włosów. Jeśli są one bardzo przetłuszczające i słabe, to o wiele szybciej składniki w nie wnikają i wystarczy 2 razy w tygodniu stosować maskę, a w pozostałe dni lekkie odżywki. Jeśli jednak włosy są bardzo wytrzymałe i grube, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby maska była używana praktycznie przy każdym myciu. Jednak najlepiej często zmieniać markę i rodzaj kosmetyku, aby włosy nie zostały przeproteinowane. Za duża ilość tego typu substancji, szczególnie w przypadku włosów słabych, da zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego. Warto o tym pamiętać, aby nie przesadzić, bo to skończy się dla nas źle i włosy nie będą wyglądać korzystnie mimo naszych szczerych chęci w tym przypadku. Sprawdź: https://trena.pl/164-maski