24 lipca 2021
Dlaczego kobiety kochają czółenka?

Dlaczego kobiety kochają czółenka?

Wysokie obcasy – choć modne, często są niewygodne i mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń stopy. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że nie ma sensu faworyzować obuwia, które szkodzi i rani nogi, a ponadto spowalnia. Jednak noszenie obcasów czyni kobiety bardziej atrakcyjnymi i umożliwia bycie nieco bardziej wybrednymi, jeśli mowa o mężczyznach walczących o ich uwagę. To jedna z głównych zalet noszenia czółenek, jednak istnieje wiele innych pozytywnych aspektów.

3 powody, dla których warto nosić czółenka:

  1. Bardziej kobiecy chód! Ostrożne stawianie stóp i robienie mniejszych kroków powoduje kołysanie bioder. Ta niewinna czynność ma niesamowity wpływ na atrakcyjność kobiecego chodu. Czółenka damskie sprawiają, że kobiety chodzą wyprostowane, a co za tym idzie – wyglądają na pewniejsze siebie. Przeprowadzono wiele badań, w których ta sama kobieta idąca najpierw w butach z płaską podeszwą, a później szpilkach, wyglądała wg badanych o wiele atrakcyjniej właśnie w czółenkach.
  2. Buty na wysokim obcasie dodają uroku! Ten rodzaj obuwia jest zdecydowanie bardziej dziewczęcy niż tenisówki. Nie ma nic bardziej kobiecego niż zmysłowy chód spowodowany noszeniem czółenek w połączeniu z poruszającym się na wietrze materiałem spódniczki lub sukienki. Nie da się osiągnąć tego samego efektu łącząc ulubioną sukienkę z trampkami lub innym obuwiem na płaskiej podeszwie. Dlatego tak wiele kobiet decyduje się na szpilki nawet w codziennych sytuacjach, jak np. wyjście do sklepu. Te buty zdecydowanie poprawiają samopoczucie.
  3. Czółenka, to część biurowego (i nie tylko) dress code’u. W biurach, w których często przewagę liczebną mają mężczyźni, a w powietrzu, aż roi się od testosteronu, warto dodać trochę kobiecego pierwiastka. Rolą czółenek damskich jest m.in uzupełnienie biurowej stylizacji. W takim stroju z pewnością łatwiej zyskać przychylność męskiej części pracowników, którzy widząc kobietę w szpilkach, są bardziej skorzy do pomocy. Spotkania z klientami, firmowe kolacje czy imprezy, to także świetne okazje, by założyć obcasy. Nadają formalnego charakteru nawet najzwyklejszym ciuchom.

Powodów, dla których kobiety kochają buty na obcasie jest mnóstwo. Większa pewność siebie, zainteresowanie płci przeciwnej, uzupełnienie stylizacji, to tylko kilka z nich. Jednak właśnie dla takich wrażeń i pozytywnych aspektów, kobiety są w stanie cierpieć i wytrzymać wiele godzin nawet w najmniej wygodnych butach. Należy jednak pamiętać, że można wyglądać dobrze i czuć się dobrze, bez zbędnego bólu czy uszkodzeń stopy.