27 listopada 2021
Jakie największe atuty mają złote kolczyki z cyrkoniami?

Jakie największe atuty mają złote kolczyki z cyrkoniami?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że z wyglądu cyrkonia praktycznie niczym nie różni się od diamentu. Ponadto cyrkonia pod wpływem promieni słonecznych jest w stanie rozbłyskiwać kolorami tęczy. Dlaczego warto zdecydować się na złote kolczyki z cyrkoniami?

Charakterystyka cyrkonii

Warto mieć świadomość, że cyrkonia jest kamieniem, który praktycznie w całości jest otrzymywany syntetycznie metodą stapiania czaszowego. Koniecznie trzeba podkreślić, że cyrkonia produkowana jest już od 1973 roku. Wykorzystywany jest do tego celu sproszkowany baddeleit, tlenek itru, a także cyrkon. Następnie umieszczane są one w miedzianej czaszce. W kolejnym etapie trzeba je podgrzać, by doszło do topnienia baddeleitu, który później należy krystalizować i poddać obróbce. Właśnie w taki sposób powstaje cyrkonia.

Jakie są atuty złotych kolczyków z cyrkoniami?

Należy zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie największą zaletą cyrkonii jest jej podobieństwo do diamentu. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że występując ze złotymi kolczykami z cyrkoniami nie tylko jesteśmy w stanie rozjaśnić skórę, ale również prezentują się bardzo szykownie. Warto także dodać, że delikatne kolczyki mogą być zakładane nie tylko i wyłącznie do codziennej stylizacji, ale również do wieczorowej sukni.

Podsumowanie

Jak wiadomo diament zawsze będzie ponadczasowy oraz stylowy. Koniecznie należy mieć jednak świadomość, że z roku na rok coraz większe znaczenie zaczyna odgrywać omawiana cyrkonia. Nie tylko jej cena jest niezwykle atrakcyjna, ale również urodą praktycznie w żaden sposób nie odstaje od diamentu. Kolczyki z cyrkoniami świetnie zdadzą egzamin zarówno jako dodatek do wieczorowej kreacji, jak i codziennego ubioru.