Złote wisiorki to najbardziej popularna część biżuterii. Dziewczynki już od najmłodszych lat lubią dostawać tego rodzaju biżuterię i noszą ją bardzo chętnie i z wielką dumą. Złote zawieszki to nieodzowny komplet razem z łańcuszkiem. Taki komplet powinien ładnie wyglądać i dobrze się prezentować na szyi kobiety lub dziewczynki.

Jak dobrać do złotej zawieszki odpowiedni łańcuszek

Oferowane na rynku złote zawieszki mają przeróżne kształty i przedstawiają różne przedmioty. Najbardziej popularny tych złotych zawieszek to święte medaliki i krzyżyki, najczęściej prezentowane dzieciom podczas chrztu lub pierwszej komunii. Propozycji tego typu medalików jest bez liku, są one najczęściej bardzo delikatne i można je skompletować z bardzo cieniutkimi, złotymi łańcuszkami.
Ponadto w sklepach jubilerskich jest bardzo wiele złotych zawieszek masywnych, dużych, które najlepiej pasują do łańcuszków grubych i ciężkich.
Dzisiaj większość pań preferuje kupować osobno zawieszki i osobno łańcuszki, ponieważ gdy jest z czego wybierać można zawsze do danej stylizacji dopasować odpowiednią dekorację.

Rodzaje łańcuszków i rodzaje zawieszek

Samych rodzai łańcuszków jest bardzo dużo i każdy model ma swoją odpowiednią nazwę a ponadto do każdego rodzaju pasuje inny rodzaj zawieszki. Do łańcuszków o splocie żmijki będą pasowały zawieszki z kamieniami oraz takie, które doskonale wpasują się w zagłębienie między obojczykowe. Do łańcuszków kostek pasują wisiorki o kształtach geometrycznych a do łańcuszków typu ankier, ciężkie i mocne w swoich kształtach wisiorki.