16 września 2021
Sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym

Sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym

Największe aglomeracje w Polsce, w tym i Wrocławska rozwijają się nieprzerwanie od wielu lat. Liczba mieszkańców rośnie niestety szybciej niż mieszkań. Co się z tym wiąże?

Cena mieszkania w rozwijającym się mieście

Cena za metr mieszkania we Wrocławiu, Warszawie lub Krakowie potrafi zwalić z nóg. Co prawda wiele zależy również od lokalizacji i tego, w jakim stanie mieszkanie jest sprzedawane, ale średnia i tak nie napawa optymizmem. Kiedy ktoś planuje zakup w mieście mieszkania, zastanawia się zazwyczaj czy bardziej opłaca się kupić mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego.

Sprzedaż mieszkań z rynku pierwotnego we Wrocławiu

Zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny mają swoje zalety i wady. Sprzedaż mieszkań z rynku pierwotnego we Wrocławiu przez deweloperów, przede wszystkim gwarantuje nam mieszkanie, które projektem dopasowane jest do współczesnego stylu życia. Często mieszkania te są tańsze od mieszkań z rynku wtórnego (nie jest to regułą, jak wspomniano, zależy to od wielu czynników). Mieszkania z rynku pierwotnego mają w zasadzie jedną zaletę — lokalizację. W dziewięćdziesięciu procentach nowe osiedla są budowane na obrzeżach Wrocławia, co sprawia, że np. dojazd do pracy może być kłopotliwy. Sprzedażą mieszkań we Wrocławiu zajmuje się Lokum-Developer, możesz sprawdzić jego oferty.

Mieszkanie od dewelopera vs mieszkanie z rynku wtórnego

sprzedaż mieszkań wrocław

Na Wrocławskim rynku wtórnym niestety dominują mieszkania, które są w kamienicach, albo w wielkiej płycie. Stan techniczny budynków oraz ich zewnętrzny wygląd pozostawiają często wiele do życzenia. Podobnie jest np. z rozkładem. Budynki budowane w XIX w. lub w czasach PRL miały odpowiadać potrzebom ludzi, którzy w tamtych czasach mieli tam mieszkać. Często nie przystają one w ogóle do tego, czego oczekujemy od mieszkań obecnie.