21 kwietnia 2021
Domowe środki odstraszające koty

Domowe środki odstraszające koty

Jeśli twój kot z zamiłowaniem niszczy meble, kwiaty czy dokumenty, czas, aby nauczyć go dyscypliny, Jeśli nie chcesz jednak sięgać po dostępne w sklepach chemiczne środki odstraszające zwierzęta, skorzystaj z naturalnych środków, bezpiecznych dla kota. Jak zrobić własny odstraszacz kotów?

odstraszacz kotów

Jak przygotować własny odstraszacz?

Koty nie akceptują kilku zapachów, które doskonale nadadzą się do przygotowania domowego odstraszacza kotów. Wśród zapachów nieakceptowalnych przez koty jest zapach cytrusów. Zatem do wykonania mieszanki przygotuj:

  • 3 szklanki wody,
  • sok z połowy cytryny,
  • starta skórka z 2-3 pomarańczy,
  • 5-6 kropel olejku eukaliptusowego,
  • odrobina płynu do mycia naczyń.
    Wodę ze skórką pomarańczy należy zagotować i pozostawić na ogniu przez kilka minut. Następnie wodę należy ostudzić i dodać pozostałe składniki. Całość wymieszać i przelać do buteleczki z atomizerem. Spryskać miejsca, w których kot wyrządza szkody.

Zalety naturalnego odstraszacza

Naturalny odstraszacz kotów z powodzeniem sprawdzi się podczas wyznaczania granic kotu. Wbrew ogólnej opinii, kota, podobnie jak psa, można nauczyć omijać pewne miejsca z daleka. W procesie nauki kota odpowiedniego zachowania przyda się naturalny odstraszacz kotów, który jest bezpieczny zarówno dla samego zwierzęcia, jak i dla domowników. Nauczy kota nieprzekraczania granic i uchroni kota przed niebezpieczeństwem zjedzenia trujących roślin czy upadku z wysokości.