Jakie zalety ma antyrama?

Antyrama jak sama nazwa wskazuje to wszystkie te elementy, które pozostają z tradycyjnej ramki do obrazu poza samą ramą. W dzisiejszych czasach wykorzystywane są głównie do oprawiania płaskich obrazów, które mogą stanowić doskonałą dekorację ściany. Oryginalne antyramy wykorzystywane są nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w pomieszczeniach użyteczności publicznych.

Jakie zalety i wady ma antyrama?

Jedną z największych zalet jest oczywiście lekkość, która w dużej mierze wynika z braku ramy. Zdjęcia i obrazy powieszone na ścianie są zdecydowanie lżejsze, jak te tradycyjne, które zazwyczaj wiesza się na drewnianych lub plastikowych obramowaniach. Do największych zalet należy zaliczyć także niższą cenę i doskonałą ekspozycję. Dekoracyjne ramy bardzo często przykuwają uwagę widza, dlatego też zdjęcia i grafiki nie są najlepiej wyeksponowane. Warto wspomnieć także o szerokiej dostępności tego produktu. Jedyną wadą jest tak naprawdę to, że antyrama nie jest w stanie utrzymać stosunkowo ciężkich eksponatów. Mowa tutaj między innymi o olejnych obrazach. W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się antyramy w opcji szklanej, na które należy uważać ponieważ mogą rozbić się.

Jakie są rodzaje antyram?

Większość producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej antyramy szklane i modele wykonane z płyty plexi. Przed dokonaniem zakupu warto poznać największe zalety i wady poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać idealny produkt dla siebie. Szklane szyby jak łatwo się domyśleć są zdecydowanie cięższe i jak wspomniano powyżej istnieje ryzyko potłuczenia ich. Szklana antyrama jest także nieco droższa od swoich konkurentów. Największą zaletą szklanych antyram jest elegancki design oraz to, że łatwo utrzymać je w idealnej czystości. Antyramy z tworzyw sztucznych są lżejsze i tańsze, dlatego też wiele osób decyduje się na ich zakup.